Pärast üht vahele jäänud aastat kogunesid Tartu linna ja maakonna põhikoolide õpilased 6. mail taas Hansa kooli kõnevõistlusele.  Osales 10 võistkonda, neist 8 Tartu linnast ja 2 maakonnast.  GRAND PRIX - Kõrveküla Põhikool (Säde Einasto,  Doris Märss, Evalotta Zacek, Teele Ploomipuu; juhendaja Reet Rosenberg).  Individuaalpreemia Säde Einasto – preemia sisuka ja teadliku lähenemise eest , juhendaja Reet Rosenberg).
Matemaatikaolümpiaad (maakondlik):

4. klasside arvestuses Rasmus Kajalaid (4.a, õp Külvi Rebaste) 9. koht;
5. klasside arvestuses Simon Kimmel  I koht (5.c, õp Ave Oras); Uljana Vallimets  10. koht (5.a, õp Liina Karelson)  ja Ruuben Jakob Dmitrovski  10. koht (5.b, õp Kersti Kont) .
8. klasside arvestuses Anett Sasko, 6. koht (õp Reet Rosenberg);
9. klasside arvestuses Säde Einasto, 4. koht ja Evalotta Zacek, 9. koht (õp Reet Rosenberg).
VK Rütmika meistriklassi rühm Siidisabad, mille koosseisus võistles meie kooli õpilane Karolina Kuusik (8.a klass), saavutas 11.-13.03.2022  toimunud maailmakarikaetapil Tallinnas III koha. Lisaks toimus 13.03.2022  Tallinnas ka Eesti suurim võimlemisfestival Gymnafest, kus üldvõit kuulus samuti VK Rütmika Siidisabadele. 13.03.2022 toimus ka Eesti Võimlemisliidu tänuüritus, kus tunnustati 2021 parimaid - VK Rütmika Siidisabad valiti aasta parimaks noorvõistkonnaks.
J.V.Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool kuulutas välja keeleteadlase J.V.Veski mälestusele ja emakeelepäevale pühendatud õpilaste omaloominguvõistluse teemal "Loon ise oma loo". Luuletuste kategoorias saavutas 9.b klassi õpilane Säde Einasto II koha. Tema töö   „Siin raba kidurate…“ sai lisaks eripreemia ilusa ja selge vormi eest (juhendaja Reet Rosenberg)Alari Reiman 4.a klassist saavutas oma kirjatööga   „Tavaline poiss koolist“ III koha (juhendaja Külvi Rebaste) ja looga „Edith“ saavutas Lisete Roosimaa 9.a klassist I koha (juhendaja Reet Rosenberg). Kunstitööde kategoorias saavutas 1.c klassi õpilane  Kirke Päiviste “Jäätisemaailm” oma kategoorias I koha (juhendaja Eve Aru), 3.d klassi õpilane   Ciara Nurm “Läbi muinasjutumetsa” oma kategoorias III koha  ja eripreemia hea kompositsiooni -ja värvitunnetuse eest (juhendaja Külvi Rebaste),  4.a klassi õpilane  Sander Metsa “Vulkaani sünd” oma kategoorias I koha  ja eripreemia vaimuka ja julge lähenemise eest (juhendaja Külvi Rebaste).
ERMi joonistuskonkurssi "Kõige vanem asi minu kodus, mis võiks olla ka muuseumis" 2022 laureaatideks valiti  Mia Rebaste 7.a klassist (juhendaja Jana Post) ja Helisandra Koort 2.a klassist (juhendaja Külvi Rebaste).
Piirkondlikul kunstiolümpiaadil saavutas Liise Liinev (9.a) II koha. Samuti oli tal parim kodutöö maakonnas. Liise esindab meie kooli vabariiklikul võistlusel. Suur tänu õpetaja Jana Postile õpilase juhendamise eest!
Maakondlikul emakeeleolümpiaadil saavutas 7. klasside arvestuses Tuuli Salus (7.a) I koha ja 8. klasside arvestuses Carmen Visnapuu (8.a) I koha. 9. klasside arvestuses saavutas Säde Einasto (9.b) 9. koha ja Hannali-Hayleen Reinsoo (9.a) 10. koha. Carmen esindab meie kooli vabariiklikul emakeeleolümpiaadil. Suur tänu õpetaja Reet Rosenbergile õpilaste juhendamise eest!
18. veebruaril toimus koolisisene algklasside luuletuste lugemise konkurss. 1.-2. klasside vanuserühma võitis  Nicole Poljakova 1.a klassist, II koha sai  Marii Laur 1.c klassist ning III koha  Emeline Põldsepp 2.a klassist. 3.-4. klasside vanuserühmas võitis  Steven Arnold Värton 4.c klassist, II koha saavutas  Nora Liisa Vaarask 3.b klassist ning III koha ning ühtlasi ka publiku lemmikuks Gregog Põldre 4.a klassist.
9.b klassi õpilane Mariann Matteus võitis muusikaõpetuse olümpiaadi maakondlikus voorus I koha ja läheb edasi üleriigilisse vooru Tallinnasse (4., 5. märtsil).
Mette Mirjam Kuusik
saavutas TV10 vabariiklikul etapil Tallinnas TN kaugushüppes väga tubli 8. koha  ja seda isikliku rekordiga 4.29.
28. jaanuaril toimus Albu põhikoolis 19. võistulugemine „Hansenist Tammsaareni“. Võistulugemisel osalesid 5.-12. klassi õpilased üle Eesti. Meie kooli esindas keskmises vanuserühmas 9.b klassi õpilane Säde Einasto, kes saavutas I koha. Juhendajaks Reet Rosenberg.

Säde Einasto
saavutas maakondlikul etluskonkursil oma vanuserühmas I koha. Säde juhendajaks on Reet Rosenberg. Nooremat kooliastet esindas Juhan Kivastik, kelle juhendajaks on Külvi Rebaste.
Tartumaa TV10 2. etapil saavutas Mette Mirjam Kuusik kaugushüppes ilusa isikliku rekordiga 2. koha ja täitis vabariikliku võistluse normatiivi ja finaalikoha TV10 2. etapil Tallinnas.
60m tj - 2. koht ja isiklik rekord, samuti osalemine finaalis.
Vabariiklik etapp toimub 29.01. Tallinnas. Hoiame pöialt meie tublidele!!
Tartumaa koolinoorte TV10 1.etapil saavutas PN 60m jooksus Otto Rebaste I koha
                                                                                                                                                    Albert Voolaid 4.koha
TN 60m jooksus  Mette Mirjam Kuusik 4.koha ja TN kõrgushüpe 5.koha.
Tartumaa maakondliku luulekonkursil "Seitsme maa ja mere taga" said meie kooli 3.c klassi õpilane Markus Padar (Juhendaja Tuuli Helk) ja 4.a klassi õpilane Juhan Kivastik (juhendaja Külvi Rebaste) eripreemiad.
Tartumaa 8. klasside saksa keele õppijate maiskonnaloolisel online-viktoriinil Socrative keskkonnas esindas meie kooli 8.b klassi õpilane Lukas Tõnisson, kes jäi jagama III-VI kohta. Juhendas Juta Laane.
Eesti kirjanduse olümpiaadi eelvoorust pääses edasi ka meie kool, esindusmeeskonna moodustasid Säde Einasto, Mariann Matteus, Doris Märss. Juhendas Reet Rosenberg.
Rahvusvaheliselt  exlibriste võistluselt Slovakkiast naasid 3. kohaga 7.b klassi õpilased Kaur Laanesaar ja Marta Maasik. 6.B klassi õpilane Paul Johan Nurme sai eripreemia. Juhendajaks ja toeks välismaal oli Külvi Rebaste.